•  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  •  156 5555 0935

-کاغذ پوشش دار چیست؟

رنگ پایه کاغذ پوشش دار خاکستری و یا رنگ قهوه ای است که از طریق از بین بردن جوهر، از کاغذ بازیافت شده ساخته می شود؛ از این رو اجزاء آن بسیار پیچیده است؛ سطح سفید است و با ترکیبی شیمیایی پوشش داده شده است که متشکل از پودر کائولین، چسب ها و سایر مواد خام شیمیایی است. سفیدی سطح (سمت پوشش داده شده) بیش تر است،

جذب جوهر، صافی و براقیت چاپ بسیار خوب است و خود مقوا سختی خوبی دارد و به خوبی در برابر تاشدن مقاوم است، هر دو نه تنها می توانند به طورمستقیم برای چاپ استفاده شوند و الزامات بسته بندی را هم برآورده می کنند. ویژگی های سطح کاغذ پوشش دار به میزان زیادی پس از عملیات پوششی ارتقا می یابد. این امر نه تنها الزامات مربوط به چاپ رنگی با کیفیت بالا را برآورده می کند، بلکه ماده ای با کیفیت بالا برای جعبه های درجه متوسط و عالی بسته بندی کالا محسوب می شود.

قالب سورنا از معدود قالب های کاربردی و حرفه ای جوملا در زمینه مدیریت تصاویر و گالری عکس می باشد که اکنون در اختیار شما فارسی زبانان عزیز قرار گرفته است.

قالب پیش روی شما یک قالب کاملا ریسپانسیو (Responsive) می باشد. به این معنا که با هر سایت مانیتور و تصویری خود را سازگار میکند و از سری قالب های هوشمند جوملا در این زمینه محسوب می شود.

قالب گالری پیش روی شما دارای ۱۰ حالت رنگی و نمایشی پیش فرض و متنوع می باشد که شما با چند کلیک ساده می توانید حالت رنگی مورد  نظر خود را انتخاب نمایید.

2-طبقه بندی و کاربرد کاغذ دولا

1-مطابق فرایند تولید. می تواند به پوشش درون خطی و پوشش برون خطی تقسیم شود:

پوشش درون خطی: سرمایه گذاری در تجهیزات زیاد است، کیفیت تولید به مثابه ثبات محسوب می شود، این اولین انتخاب برای تولید کاغذ پوشش دار با کیفیت بالا است. به طور عمده ای متشکل از اجزای کاغذ ماشین و اجزای پوشش ماشین است. همان طور که کاغذ متعلق به اجزای ماشین کاغذ در بیرون است، به طور کامل خشک نیست، بنابراین قابلیت چسبندگی پوشش و کاغذ بهتر می شود و ناپدید کردن پودر راحت نیست. هرچند، به سبب سرمایه گذاری یکباره در تجهیزات، این پروژه برای کارخانه هایی با بازدهی زیاد مناسب تر است. ضرر آن این است که محصولات نسبتا ثابت اند. خط تولید بسیار طولانی است، مهارت اپراتور و ملزومات سیستم کنترلی تجهیزات نسبتا بالا باشد.

ماشین پوششی برون خطی اولین انتخاب برای بسیاری از تولیدکنندگان کوچک و متوسط است، به خصوص برای تولیدکنندگانی بدون ماشین های کاغذ. انواع بسیاری از کاغذ پایه وجود دارد که می تواند استفاده شود، و تولیدات می تواند به در زمان سفارش تطبیق یابد تا تقاضاهای مختلف بازار را برآورده کند. به دلیل اینکه پوشش خارجی پس از خشک کردن بر کاغذ زمینه سوار می شود، محصولات شیمیایی بیش تری نیاز است و تاثیر آن به خوبی تاثیر پوشش ماشینی درون خطی نیست. ولی سرمایه گذاری در خارج از ماشین نسبتا کم است و الزامات پرسنلی و تجهیزاتی زیاد لازم نیست. این سند نحوه پوشش برون خطی را تشریح می کند.

2-طبقه بندی براساس کاغذ پایه

به سبب اینکه ماشین می تواند انواع مختلفی از کاغذ زمینه را پوشش دهد. بنابراین، براساس نوع کاغذ زمینه می تواند به مقوای کاهی، مقوای چایی، کاغذ پوششی کرافت، مقوای سفید با رنگ مایه خاکستری و غیره تقسیم شود.

3-طبقه بندی براساس ماده شیمیایی پوششی

پوشش کاغذ ، برای بهبود سفیدی، صافی و قابلیت چاپ سطح کاغذ است. بنابراین، درجه اصلی کیفیت به واسطه پوشش شیمیایی تعیین می شود. درجات معمولی درجه A، کلاس B، کلاسC، کلاس E، کلاس F است که از بالا به پایین تنزل می یابد و F بدترین است. همچنین این نوع کاغذ، کاغذ بدون پوشش و یا کاغذ با پوشش کم نامیده می شود. تولید می تواند فرمول پوشش را براساس درجه کیفیت کاغذ پایه، تقاضای بازار و الزامات کیفی محصول پرداخت شده تطابق یابد، تا کاغذ با بهترین عملکرد و هزینه تولید شود.

3-فرایند تولید کاغذ پوشش دار

برای تولید کاغذ دولای مناسب، از آغاز آماده سازی شیمیایی، انتخاب کاغذ پایه تا برش نهایی، همگی ضروری هستند. این امر به طور عمده در مورد ماشین پوششی برون خطی برای تولید کاغذ پوشش دار صورت می گیرد.

1-انتخاب کاغذ زمینه

مثل کاربری ماده شیمیایی خام، کیفیت کاغذ زمینه به طور جدی بر روی کیفیت کاغذ پوشش دار تاثیر می گذارد. توصیه می کنیم که مشتری کاغذ زمینه را همان طور که در ذیل می آید، انتخاب کند، سطح نسبتا صافی زیادی دارد، بدون نقطه ای سیاه؛ وقتی که تا می شود، فیبر به راحتی شکسته نمی شود، هیچ ترکی ندارد؛ نیاز است که لبه محکم و کشسان داشته باشد، عاری از ترک، کاغذی بدون شکستگی. طیف معمول گرمی آن از از gsm 100 تا gsm 300 است.

براساس تجاربمان، کاغذ تولید شده با ماشین سیلندری VAT با سیلندر MG و یا فُردراینیِر با غلتک های پرس براق و یا با کاغذ پایه که در یک طرف صاف است برای پوشش مناسب است.

-2 ساختار لایه پوشش

جزء عایق

جزء عایق مولفه اصلی فرمول است و وزن خشک آن در حدود 90-80% وزن کلی است. اجزای اصلی کائولین و کلسیم کربنات است.

کائولین: چسبناکی بالای آن، به طور عمده برای تقویت نیروی درونی مواد خام است . به سبب ساختار خاص کائولین، جذب سطحی جوهر در آن و هم در کلسیم کربنات بالا است، طوری که می تواند قابلیت چاپ را پس از پوشش ارتقاء دهد. هرچند، رنگ کائولین زرد است و کائولین به تنهایی نمی تواند به سفیدی مطلوب برسد.

کلسیم کربنات: به طور عمده برای بهبود سفیدی رنگ، وزن را افزایش می دهد و باعث کاهش هزینه های پوشاندن می شود.

عامل چسب

چسب های اصلی برای کاغذ پوشش دار، لِیتِکس و PVA است (و یا نشاسته)

لیتکس: لیتکس لاستیکی استایرن بوتادین، چسب اصلی است، قابلیت شناوری آن بهتر است، پوشش روی کاغذ زمینه بسیار بالاست. اما به مقدار مصرف توجه کنید، به میزان زیادی استفاده کنید که پدیده را پوسته دار کند.

PVA (نشاسته): بیندر کمکی، برای جلوگیری از آشکار شدن پودر و غیره.

سایر مواد شیمیایی

عامل پاشنده ساز: بایستی برای پاشیدن مواد خام استفاده شود.

عامل نگه دارنده آب: برای بهبود روشنایی کاغذ پوشش یافته.

عامل مقاومت آب: مناسب برای پاره ای کاغذهای پوشش دار ضدآب.

روان کننده، عامل دفومینگ، CMC، رزین توپی توخالی، رنگ آبی، غیره.

ماده شیمیایی پوششی آماده به محتویات جامد مناسبی نیاز دارد (وابسته به روش پوشش) تا به حداقل رساندن غلظت و بهبود قابلیت روان شدن کمک کند.

3-فرایند پوشش

معمولا، نیاز هست که کاغذ پوشش دار دو بار پوشش یابد، پوشش زمینه و پوشش ثانویه زیرین معمولا با ماده کمی ارزان تری ایجاد می شود و صافی کاغذ زمینه بهبود خواهد یافت و همچنین رنگ آمیزی سطح آماده می شود. براساس صافی کاغذ زمینه و عادت های اپراتور، روش پوششی کاردک باد و یا تیغه ای می تواند انتخاب شود.

پوشش سطح به ماده خام شیمیایی کمی بهتری نیاز دارد و در آن از روش پوششی تیغه ای استفاده می شود، به این ترتیب می توانید به کاغذی دولا با رنگ سفید، براقیت و صافی مناسب دست یابید.

4-تجهیزات اصلی و تجهیزات کمکی لازم برای تولید

مطالب ذیل، برای تبیین جزئیات تولید و نصب تجهیزات خط پوشش کاغذ دولا، به طور عمده در تطابق با تجارب قبلی است.

ماشین پوششی

ماشین پوششی، تجهیزات اصلی پروژه است، نقش اصلی آن پوشش سریع و یکنواخت همراه با انواع پوشش روی کاغذ پایه است. پوشش دولا از نوع پوشش غلطکی نیست، می تواند با هر روش پوششی ای پوشش داده شود، همچون کاردک باد، کاردک تیغه پاک کننده، میله خراشنده، انتقال غلتکی، پرده و غیره.

دمای خشک کردن در فرایند کاغذ پوشش دار مهم است، دمای نادرست باعث چین خوردگی خواهد شد. به طور کلی دمش هوای گرم را اتخاذ می کنیم که به چندین ناحیه خشک کن مستقل تقسیم می شود، طوری که خشکی معقولی برسیم.

هرچند صافی کاغذ پایه مهم است، ولی پس از پوشش معمولا کاغذ بین سیلندر نهایی پرداخت می گردد.

فرایند اصلی پوشش در ادامه آمده است

کاغذ پوشش دار در مقایسه به طور معمول پهن است، وزن رول آن سنگین است. بنابراین استفاده از رول بازکن هیدرولیک دوبل را توصیه می کنیم.

توصیه می کنیم که خط مجهز به دستگاه تعویض کشنده اتوماتیک کاغذ باشد که می تواند رول بی وقفه تعویض شود. از یک سو، در حدود 100 متر کاغذ و ماده شیمیایی صرفه جویی می شود؛ از سوی دیگر هم در زمان صرفه جویی می شود و انرژی تلف نمی شود.

پوشش دهنده

به منظور دستیابی به صافی بهتر، پوشش دهنده تیغه پاک کننده را توصیه می کنیم. در کاغذ زمینه ای که از طریق فشار تیغه پاک کننده به آن مواد چسبیده است، صافی به طور معناداری بش تر از سایر روش های پوششی است. و تیغه پاک کننده نسبتا کمی به محتویات پوشش نیاز دارد که طیف آن از 40% تا 60% است. هرچه محتویات پوشش بیش تر باشد، الزامات مربوط به ظرفیت خشک کن کم تر است و می تواند سریع تر خشک شود که در این صورت به طور معناداری سرعت کارکردن تجهیزات را بهبود بخشد. برای تطبیق میزان جهت دهی متقاطع، اعمال روش تیغه پاک کننده شهودی تر و ساده تر است.

هرچند، اگر صافی سطح کاغذ زمینه زیاد نباشد، توصیه می شود پوشش اولیه از نوع کاردک بادی باشد. پوشش کاردک بادی می تواند به نحو بهتری یکنواختی پوشش را بهبود بخشد، ولی صافی پوشش بدتر از پوشش تیغه ای است.

توضیحات روش پوشش

پوشش کاردک تیغه ای

پوشش کاردک بادی

کاغذ زمینه

ماده شیمیایی پوششی

ساخت ماشین آلات کارتن سازی، ساخت و تولید قطعات یدکی دستگاه های کارتن سازی
بازسازی انواع ماشین آلات داخلی و خارجی و تغییر سیستم با مجوز رسمی از اتحادیه اصناف ماشین سازان

آمار بازدیدکنندگان سایت

107021
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
27
57
213
106303
1699
2515
107021

آی‌پی شما: 44.213.60.33
امروز: چهارشنبه، 03 مرداد 1403 - ساعت: 02:05:33

راه های تماس با شرکت

۵ راه متفاوت برای تماس با گروه پشتیبانی وجود دارد .اولین راه بر روی دکمه پشتیبانی آنلاین سایت کلیلک نموده و با اپراتور ما صحبت نمایید . دومین راه ارسال تیکت است که در آن صورت تیکت شما بررسی و بدان پاسخ داده می شود. سومین راه به ایمیل های شرکت که در سایت نیز درج شده اند ایمیل ارسال نمایید . چهارمین را مراجعه به صفحه فاینستاگرام می باشد . و آخرین راه نیز تماس با شماره تلفن شرکت می باشد.هدف ما رضایت شماست.

آدرس ایمیل شرکت : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
شماره تماس شرکت : 09355555156
آدرس سایت رسمی شرکت : www.soltantec.com

درباره ما

ماشین سازی حمید سلطانی در تاریخ ، ۱۳۹۱/۲/۲۵ فعالیت خود را در زمینه توسعه و ارائه خدمات چاپ و کوتینگ  و کارتن یازی به طور رسمی آغاز نمود.سیستم چاپ در ایران دارای طرفداران زیادی، چه در میان تولید کنندگان خرد و چه حرفه ای است.متاسفانه با گذشت زمان زیادی از ارائه انواع خدمات چاپ کارتن در ایران، و ورود شرکت های بزرگ و کوچک متنوع در این زمینه، همچنان شاهد هستیم که این خدمات به شکل مناسب، یا با هزینه مناسب ارائه نمی شوند.ماشین سازی حمید سلطانی با هدف ارائه خدمات مناسب در این زمینه در اردیبشت ماه سال ۱۳۹‍‍۱ تاسیس شد.

 

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری